Filter op
Disciplines
Type deelnemer
Duur workshops
Aan de slag met…
Beoordeeld met een uit 10 op basis van reviews.
Veel scholen zijn aangesloten bij CJP (Cultureel Jongeren Pas). Hierdoor hebben ze circa 16 euro per leerlingen voor het organiseren van culturele projecten op school. Kleinkunstig is vanaf bijna het begin aangesloten bij CJP en is inmiddels de grootste aanbieder geworden. Met 18+ jaar ervaring in het organiseren van creatieve projecten voor scholen, vormt Kleinkunstig een belangrijke schakel tussen scholen en kunstenaars, artiesten, muzikanten en andere professionals. Ben je benieuwd naar de mogelijkheden voor een gaaf project bij jou op school? Neem dan contact op met een medewerker uit jouw regio. We komen graag langs om je te helpen jouw project vorm te geven en de juiste workshops of voorstellingen te kiezen. Kleinkunstig biedt meer dan 80 workshops en meer de 50 voorstellingen aan. Onze adviseurs begeleiden je graag bij het vinden van de perfecte match voor jullie project.
Soms wil je als docent een thema op een andere manier bespreken, bijvoorbeeld in de vorm van een project waarbij leerlingen in één dag op verschillende manieren het thema bespreken. Dit kan over bijvoorbeeld duurzaamheid gaan, maar ook over gender, digitale werelden of bijvoorbeeld vitaliteit. Samen bedenken we een invulling op maat en we zorgen ervoor dat de geselecteerde workshops en voorstellingen nauw aansluiten bij je wensen. We combineren op zo’n dag kunst en het betreffende thema, waardoor leerlingen door middel van creatieve opdrachten op een andere manier naar het onderwerp leren kijken. Vaak wordt er binnen dit soort projecten een combinatie gemaakt van voorstellingen met workshops. De voorstelling laat leerlingen een andere blik op het thema zien, waarna ze dit in de workshop verdiepen. Na afstemming met jou over hoe je de dag voor je ziet, zorgen wij voor de juiste docenten, artiesten en een compleet draaiboek, zodat alles soepel verloopt en de leerlingen zich volledig kunnen onderdompelen in het creatieve proces.

Welke organisaties werken samen met CJP aan projecten op scholen?
CJP werkt samen met diverse organisaties aan culturele projecten, waaronder Kleinkunstig. Jaarlijks organiseert Kleinkunstig creatieve projecten voor zo’n 200.000 leerlingen in Nederland, uiteenlopend van een dag waarin dans centraal staat, tot een dag met als onderwerp burgerschap. Medewerkers van Kleinkunstig denken graag mee over welk project past bij jouw leerlingen en de thema’s die op jullie school relevant zijn.
Hoe organiseer ik creatieve projecten voor scholen?
Creatieve projecten voor scholen worden eenvoudig georganiseerd met Kleinkunstig. Dankzij meer dan 18 jaar ervaring kunnen wij projecten op maat organiseren die perfect aansluiten bij de behoeften van jouw leerlingen. Van kleinschalige workshops tot grote schoolbrede projecten, Kleinkunstig verzorgt de volledige organisatie en biedt inhoudelijke inspiratie. Of het nu gaat om een kunstproject voor een specifieke leeftijdsgroep of een thematisch project (zoals Kerst Cultuurdagen), Kleinkunstig zorgt voor een onvergetelijke ervaring. Benieuwd naar de mogelijkheden? Neem dan contact met ons op. Je kan een formulier op onze contactpagina invullen of een terugbelverzoek achterlaten.
Welke organisatie heeft veel ervaring met kunstprojecten op scholen?
Kleinkunstig is een van de meest ervaren aanbieders van kunstprojecten in het Nederlandse onderwijs. Jaarlijks verzorgen ze culturele projecten voor duizenden leerlingen in alle schooltypes. Met hun uitgebreide ervaring en netwerk van kunstprofessionals kunnen ze projecten samenstellen die aansluiten bij de doelgroep en de leerdoelen van de school. Denk aan workshops in disciplines als poëzie, game design, muziek en dans. Als acceptant van de CJP Cultuurkaart kunnen scholen bovendien hun CJP-budget gebruiken om deze projecten te financieren.

Kleinkunstig organiseert unieke projecten op school met professionals
Als school heb je veel kennis in huis, maar soms ontbreekt de expertise om leerlingen kennis te laten maken met specifieke vakken of disciplines. Dit kan door het organiseren van creatieve projecten op school, waarbij professionals uit de kunstwereld naar jouw locatie komen. Denk aan een eenmalige theaterworkshop of een project op structurele basis, zoals een dansproject die verspreidt over meerdere weken wordt georganiseerd. Hiermee bied je je leerlingen nieuwe ervaringen zonder dat je de mensen of middelen in huis hoeft te hebben.
Projecten op school zonder eigen materialen? Geen probleem!
Sommige projecten, zoals pinhole fotografie of zeefdrukken, vereisen materialen die niet standaard op school aanwezig zijn. Kleinkunstig biedt hiervoor een oplossing: wij leveren niet alleen de docenten, maar ook alle benodigde materialen. Zo kun je projecten op school organiseren, zonder zelf te investeren in dure materialen.
Op maat gemaakte projecten voor elke onderwijsinstelling
Iedere school en leerling is anders. Of het nu gaat om praktijkonderwijs of het voortgezet onderwijs, wij zorgen dat onze projecten aansluiten op het niveau, de leerstijl en de cultuur van de school. Met meer dan 350 professionals in ons netwerk kunnen wij altijd een passende docent vinden. Of je nu een cultuurdag voor de hele school wilt organiseren of een specifiek project voor een bepaalde groep, wij passen het aan jouw wensen aan.
Projecten binnen 7 kunstdisciplines
Ons aanbod omvat meer dan 80 workshops en 50 voorstellingen verdeeld over zeven verschillende kunstdisciplines, zoals Theater, Muziek, Digitale Media en Beeldende Kunst. Vaak combineren we meerdere disciplines, zoals bij onze hiphop- en dansprojecten. Denk bijvoorbeeld aan een fotografieproject waarin techniek en natuurkunde samenkomen, waarbij leerlingen zelf een camera bouwen en foto’s ontwikkelen. Deze projecten stimuleren niet alleen creativiteit, maar integreren ook andere vakken en vaardigheden.
Samenwerking IUDK en Kleinkunstig: één krachtig aanbod voor workshops en voorstellingen op school
Door de samenwerking tussen Kleinkunstig en IUDK kunnen scholen nu profiteren van een nog breder cultureel aanbod. Met meer dan 50 voorstellingen, variërend van theater tot interactieve kunstprojecten, kunnen kunst- en cultuuractiviteiten eenvoudig worden geïntegreerd in het onderwijs. Of je nu op zoek bent naar een inspirerende voorstelling of een creatief project, ons diverse aanbod sluit naadloos aan bij de behoeften van scholen en biedt volop keuzemogelijkheden voor verschillende leeftijden en niveaus. Dankzij deze samenwerking hebben scholen toegang tot een veelzijdig programma dat leerlingen prikkelt en stimuleert om creatief te denken. Door deze bundeling van krachten kunnen we nog beter inspelen op de wensen van het onderwijs en bieden we een breed scala aan educatieve ervaringen.



























































































