Workshop Free Running
Free Running, ook wel The Art of Motion genoemd, is ontstaan in Parijs tussen 1980 en 1990. Een groep jongeren uit die stad vonden dat er maar weinig ruimte was om te bewegen. Ze bedachten een manier om zo snel mogelijk van A naar B komen. Met als extra uitdaging dit op een zo sierlijk mogelijke wijze te doen. Free Running bestaat uit verschillende elementen. Studenten leren er in deze workshop twee: de beginselen van Parcours en Tricking.
Opbouw workshop Free Running
De workshop begint met een korte introductie over het ontstaan en de cultuur van Free Running. Leerlingen gaan tijdens de workshop op een acrobatische wijze onder, over en door allerlei objecten heen. De studenten beginnen met het oefenen van simpele sprongen, waarna het niveau wordt verhoogd. Als afsluiting presenteren de studenten wat ze hebben geleerd of zelf hebben bedacht.
In principe starten we altijd in de gymzaal, waarna de groep zich bij mooi weer soms naar buiten kan verplaatsen. Of dit kan hangt af van of er veilig gewerkt kan worden. Maar als het kan, dan wordt de wereld de speelplaats! In deze workshop verhogen we het zelfvertrouwen en het lichaamsbewustzijn van de studenten.
Tips!
Bij Free Running komt de nodige acrobatiek en beweging kijken. Ook in de workshops Breakdance en Capoeira zitten deze elementen en kun je met je studenten op een spannende manier aan de slag met bewegen.




Leerdoelen
- De studenten maken kennis met Free Running en het ontstaan ervan.
- De studenten leren op een creatieve manier acrobatische bewegingen in te zetten om zicht te verplaatsen van A naar B.
- Het zelfvertrouwen en het bewustzijn van het fysiek van de student is gestimuleerd.
Workshopkosten
Onze prijzen bestaan uit drie onderdelen:
- De workshopprijs: hangt af van de lengte van de workshop en het aantal workshoprondes dat we organiseren.
- De materiaalkosten: afhankelijk van de workshop die gekozen wordt.
- Reiskosten bedragen 40 euro, ongeacht waar de school gevestigd is.